Ve včerejším vydání deníku Mf Dnes, shodou náhod patřícímu Andreji Babišovi, jsme se mimo jiné mohli dočíst, že za rozpadající se Prahu může ODS, která má údajný vliv v TSK.

Ráda bych dvěma zaručeně nezávislým novinářům z MfD osvětlila několik drobností. ODS již 5 let není ve vedení Prahy. Nemá své zastoupení v žádných orgánech TSK a činnost této městské firmy pravidelně kritizuje. Naopak, Prahu a TSK řídí ANO, ČSSD, Strana Zelených, STAN a KDU-ČSL. Za havarijní stav v Praze nese hlavní odpovědnost primátorka Krnáčová, která nechala tuto klíčovou městskou firmu čtyři roky bez kontroly. Svádět jejich absolutní nečinnost a neschopnost na ODS, která je v opozici, je naprostá nehoráznost a totální manipulace.

K tématu se vyjádřily i aktivistické spolky Rekonstrukce státu a NFPK, které nám sdělují, že na TSK je napojena řada firem, které mají ve svém vedení politiky. Jako zástupce ODS si vybraly nějakého pana Michala Zaorálka. Skutečnost, že pan Michal Zaorálek již od roku 2014 není v ODS a před tím byl řadovým členem aktivistům zřejmě unikla.

Znalkyně a aktivistka paní Pošvářová, která kauzu komentuje zapomněla ovšem dodat, že za řízení TSK je, kromě jiných, zodpovědná i Strana zelených, za níž sama v Brně kandidovala do Senátu. Pánové Neusser, který sedí v představenstvu TSK, a pan Mirovský, který sedí v dozorčí radě TSK, oba čelní představitelé pražských Zelených, by jistě podali obsáhlé vysvětlení situace ve firmě TSK, kterou spoluřídí.

Je zvláštní, kolik náhod a opomenutí se nám najednou sešlo v jednom článku. Požadujeme proto omluvu deníku MfD a uvedení všech faktů ohledně katastrofálního stavu v TSK na pravou míru.

Poznámka:
Pro úplnost informace přikládám složení představenstva a dozorčí rady TSK a.s. Lze jistě dohledat, které politické strany zde mají své představitele. ODS to rozhodně není.

Složení představenstva
Ing. Petr Smolka – předseda představenstva
Ing. Jiří Trávníček – místopředseda představenstva
pan Filip Neusser – místopředseda představenstva
Ing. Miroslav Svoboda
Ing. Jiří Tumpach, MBA

Složení dozorčí rady
Mgr. Ing. Lucie Svobodová – předsedkyně dozorčí rady
Mgr. Ondřej Mirovský
Ing. Vladislava Hujová
Ing. Jarmila Bendová
JUDr. Petr Novotný
pan Roman Petrus
pan Petr Burgr
Ing. Roman Mejstřík
pan Luboš Mojdl