Oslavujeme 100 let od vzniku první republiky. A myslím, že je to ten nejlepší čas ohlédnout se za tím, kam jsme se posunuli a hlavně kam míříme.

V naší historii jsme čelili útlaku, represím, ničení tradic, rozbíjení rodin, štvanicím a udávání, destrukci hodnot a likvidaci nepohodlných. Ale vydrželi jsme, postavili se zpět na nohy a stali se znovu samostatnou a prosperující zemí.

Ale kam kráčíme dál? Ještě před 10 lety jsme měli jasný směr i ambici a teď se znovu začínáme hrbit, nemáme jasnou pozici navenek a doma řešíme často úplné malichernosti. V honbě za absurdní transparentností a politickou korektností přestáváme vidět, co je důležité a podstatné na pro naši zemi. Svazuje nás byrokracie a nedostatečná infrastruktura.

Proto jsme připravili projekt 100-10-1. Při 100. výročí republiky máme ambici znovu dostat Českou republiky mezi 10 nejlepších zemí světa. To musí být naše priorita, náš cíl číslo 1.

V čem musíme zabrat a kdo nás inspiruje najdete na webové stránce: https://100101.cz/osobnosti/