Slova druhého nejvyššího představitele státu a hlavy horní komory Parlamentu pana Štěcha vyděsila nejednoho podnikatele. Novinka? Ne, jen tradiční rétorika ČSSD. Namísto zjednodušení a paušální daně, návrhy na zvyšování odvodů sociálního a zdravotního pojištění. Klasická cesta socialistické vlády ke skoncování s živnostníky a podnikateli, kteří tvoří páteř každé moderní společnosti.

Vyděšen reakcí, s odstupem času pan Štěch bere svá slova zpět. Jen tak potvrzuje, že socialistické návrhy nejsou odůvodněny logickými úvahami a propočty, ale orientují se podle předvolebních průzkumů. Lidí s extrémními názory a zkušenostmi z KSČ je ČSSD plná. Vlastně není divu, že se netají nápady na obnovení třídního boje a skoncování s živnostníky. Ale tohle my v žádném případě nedopustíme.

Cestou ke zlepšení podnikatelského prostředí je zavedení paušální daně pro živnostníky a celkové zjednodušení podmínek pro business. Naším cílem je podpořit podnikatelského ducha v každém občanovi České republiky, za co nejjednodušších podmínek. Nechceme, aby se začínající podnikatel obával podnikání a budil se hrůzou před strašáky kontrol z úřadů. Tyto zásadní věci odrazují mladé lidi od uskutečnění vlastních nápadů. Je velmi smutné, že se v České republice papírováním a socialistickými návrhy hází klacky pod nohy lidem, které potřebujeme.