V minulých dnech jsme si připomněli jedno z nejtragičtějších výročí v historii naší země. Na večer 9. června roku 1942 byla jednotkami SS obklíčena malá vesnice poblíž Prahy s názvem Lidice. Celkem nacistické řádění nepřežilo 340 lidických obyvatel, 192 mužů, 60 žen a 88 dětí.

 

Je dobré si vždycky připomenout, jakou cenu má naše svoboda. Porážkou nacismu totiž utrpení naší země pod nadvládou socialistických utopií neskončilo. Nacismus vystřídal na 40 let komunismus a jeho diktatura zanechala na duši tohoto národa jizvy snad možná ještě hlubší. Komunismus pošlapal hodnoty jako víra, morálka, důvěra, spravedlnost, motivace, právo, a čest, zpřetrhal letité vazby člověka na jeho zem a zanechal v srdcích lidí prázdnotu, morální nihilismus a totální relativismus.

 

Zakázat nebo vzít do vlády?

Po revoluci jsme komunisty měli zakázat, bohužel všichni to tehdy podcenili a dodnes se komunistickou zvrácenou ideologii nepodařilo vymýtit. Naopak, to nejtvrdší komunistické jádro se probouzí z hibernace. Lidé, kteří schvalují komunistický teror 50. let nebo oslavují masového vraha Gottwalda se svým obětem už veřejně vysmívají a naplno hlásají své bludy. Jednou je to o církevním majetku, který prý neukradli, podruhé o potřebě zestátnění, o narovnávání páteři vládě doleva, o potřebě vystoupení z NATO, o rozkradené zemi atd. Každým týdnem vládního vyjednávání je zřetelnější a očividnější, že jim narostl hřebínek a začínají se ukazovat v pravém světle.

 

Věděním proti chaosu

Nebezpečí spočívá v tom, že nám pomalu dospívá generace, která komunistickou diktaturu ani nezažila. Pojem svoboda a demokracie je pro ně naprosto automatický. Představa, že by jí měli, nebo snad museli bránit, je pro ně nepředstavitelný. Nevědí, co by to reálně znamenalo, kdyby o svobodu přišli.

Jaká je obrana? Musíme učit naše děti dějinám této země a tragédiím, které jí nacismus a komunismus přinesli. Točit filmy, pořádat přednášky ve školách, psát knihy a články.

V dnešním geopolitickém prostředí, kde je vše relativizováno a naplňováno morální prázdnotou nebo fake news, je velmi nebezpečná přímá podpora vlády od KSČM, protože jim tento chaos vyhovuje. Lidé v tomto stavu nejistoty často v dějinách podléhali tvrdé autokratické ideologii schované do hávu ideálního světa. Komunisti ve skrytu přesně vědí, jaké mají úkoly. Budou je krok po kroku plnit a nám se to líbit nebude.

Nepřestaneme proto politicky burcovat nejen mladou generaci, že zápas o svobodu a duši tohoto národa nikdy nekončí. Postavit se zlu není volba, ale povinnost. Minimálně pro ty, co svou zemi milují. František Palacký kdysi řekl: „Zhovadilost všeobecná povstane byť by komunisté jen jedné generaci panovati měli.“

Naším úkolem je postarat se o to, aby k tomu už nikdy nedošlo.

 

Článek vyšel jako komentář na Info.cz : https://www.info.cz/nazory/komunisticka-drzost-roste-se-ztratou-pameti-komentar-alexandry-udzenija-31985.html