Letní prázdniny máme za sebou. Děti si užívají první týden školní docházky a nám rodičům začíná opět ten známý maratón – odvézt a přivézt děti do školky, školy, rychle s nimi na kroužky, pak na nákup a rychle domů se učit. Mám tohle tempo vlastně docela ráda, i když už mám větší děti, prostě to patří k mateřství a rodičovství obecně. 

Ale je jasný, že ráda uvítám každou pomoc a myslím, že v tom nejsem sama, zná to každý rodič. Jedním z pomocníků je pro mě i auto. Zázračný vynález, díky kterému se můžu poměrně rychle dopravit z bodu A do bodu B a ještě u toho odvezu i těžké nákupní tašky, batohy dětí, atd., atd. Proto je taky doprava jedním z klíčových témat, pokud dojde na ukazatele spokojenosti s komfortem života ve městě. 

Existuje oblíbený novodobý mýtus, že auto vlastně nepotřebujeme, že můžeme chodit pěšky, případně použít MHD. Je to zhruba stejné, jako tvrdit zemědělci, že nepotřebuje táhnout pluh za traktorem, že svoje pole přece může obdělávat i s koněm. Ano, může, jen je to dřina a přirozená lidská vlastnost je si věci zjednodušovat. Tato snaha je koneckonců i základním palivem pokroku. Kdyby to tak nebylo, možná bychom stále lovili mamuty pazourkem. Drtivá většina lidí, kteří v Praze používají individuální automobilovou dopravu jí používají proto, že jim usnadňuje život.

Jinak se člověk dopravuje, když jde večer na skleničku s přáteli, jinak když jede s dětmi o víkendu na Pražský hrad a jinak, když jede pro nákup do obchodního domu nebo zavést nemocného člena rodiny do nemocnice. 

Úkolem politické reprezentace je dobře řídit město a řešit strategické a infrastrukturní projekty, ne jen blbosti typu ohňostroj. Mezi důležité věci jistě patří i doprava a tudíž by člověk čekal, že se naši radní v čele primátorem Hřibem budou snažit o vyvážený prostor pro všechny druhy dopravy. Tak abychom všichni měli na výběr. Některé překážky jsou pochopitelně přirozeného rázu. Členitost Prahy prostě neumožňuje pohodlnou cyklistiku jako třeba v Amsterdamu, i kdyby se politici třeba rozkrájeli, tak na kole v Praze prostě většina lidí jezdit nebude a je to přirozené. 

Vždycky mě neskutečně štve, když se některému druhu dopravy vytváří bariéry uměle. Na tomto indexu „zlé dopravy“ je u současné pražské magistrátní koalice doprava automobilová. 

Dárek Pražanům k začátku školního roku

Přitom nezmizely rozkopané silnice, byť se páni radní dušovali, jak zlepšili koordinaci oprav. Přibyly uzavírky, nově byste třeba neměli projet skrz Prašnou bránu do Hybernské, takže kdo bude chtít z nábřeží na Vinohrady, musí do kolon na magistrálu. Když jsme u té magistrály, tak na ní je nově sjednocena rychlost na 50 km/h a to i na úsecích, na kterých léta bez problémů platilo omezení na 70 km/h. Proč na přehledném, rovném a tříproudém úseku Magistrát nutí řidiče zpomalit? Fakt netuším, asi je ekologičtější, když auta déle stojí a déle na jednom místě vyfukují všechny škodliviny, více brzdí atd.?

Ale pikantní na celé věci je hlavně to, že na to Pražany ani neráčili upozornit, pouze sundali značky s omezením rychlosti na 70 km/h a úseky začala zvýšeně monitorovat policie v neoznačených autech. 

Když jde o to informovat veřejnost, to se nikam nepospíchá, ale jak jde o výběr pokut, času není nazbyt. Skutečně „brilantní“ je i nápad pana radního pro životní prostředí Hlubučka na zavedení mýta na nedostavěném městském okruhu. Prý by rád zpoplatnil průjezd Jižní spojkou, aby se znečišťující auta vyhnuly Praze. Naštěstí se nápad na zpoplatnění objízdné trasy, který by naopak přivedl auta do centra, setkal s nepochopením i u koaličních partnerů. Mám sice pocit, že toto nepochopení pramení z bouře nevole, kterou nápad zvednul u obyčejných Pražanů, ale to je vedlejší, mýto zatím nebude a to je důležité.

Zlo jsi ty, občane!

Praha tedy pokračuje v bídném stavu své automobilové dopravy a ještě to asi nekončí.

Místo aby pražští radní tlačili na co nejkratší dobu dokončení Pražského i Městského okruhu, zprůjezdnili klíčové komunikace a sjednotili parkovací systém, vzali si automobil za svého nepřítele a Pražany za své rukojmí. Je to prostě zase ta jednodušší varianta pro aktivisty. Aneb zlo jste vy, občané, a vy se musíte všichni změnit, my nic dělat nemůžeme.

Ano, doprava v Praze se řešit musí, jinak se tu udusíme v nekonečných kolonách. Ale řešení leží ve vytvoření podmínek pro objezd Prahy, zkapacitnění hlavních tahů, zahlubování magistrály a dalších problematických úseků, navýšení kapacit parkovacích míst v návaznosti na dostupnou síť MHD, atd. Neleží v ideologických experimentech s našimi životy.

Prostě chaos místo pořádku pokračuje…

Tak pán Bůh s námi a zlé pryč