Fraška, divadlo, trapnost – to jsou slova, která se dají použít pro tragikomedii, kterou nám předvádí ČSSD se svým béčkem (odbory) ohledně navyšovaní platů učitelům. Co dělali čtyři roky? Nic.

Starali se o blbosti, jako jsou pamlsková vyhláška, kariérní řád nebo inkluze… Asi také snili jako jejich koaliční partner Babiš. Teď se najednou měsíc před volbami probudili a hledají peníze na navýšení platů učitelům. Ty peníze v rozpočtu měly dávno být. ODS dlouhodobě volá po navýšení peněz učitelům. To není žádný předvolební populismus, to je fakt. Nízké platy učitelů jsou ostuda naší země.

Dovolím si citovat našeho experta přes školství Václav Klaus ml.: „Učitelé musí být prioritou systému.“ A proč? Protože mají dobře učit naše děti – nic víc, nic míň.

Dnes jsou učitelé zahlceni metodikami, příručkami, regulacemi, pokyny. Vše jim to zabírá zbytečně čas a omezuje svobodu a kreativitu při jejich práci.